10.SINIF

Öncelikle bu içerik tam 19 yıllık bir deneyim ve 3 yıllık bir çalışmanın ürünüdür. Sizin 10.SINIF matematiğini fullemeniz için tüm argümanlar düşünüldü.
Neler mi  düşündük? O zaman başlayalım.

KONU ANLATIM VİDEOLARI
"Youtube ta birçok ders anlatan matematik öğretmeni varken neden sizi tercih etmeliyim?" diyebilirsiniz. Deneyimlerimiz bize şunu gösterdi.
Öğrenci karşısında 1-2 saat aralıksız bir konuyu anlatan bir öğretmen istemiyor. Sıkıldığında ara verip daha sonra devam ettiğinde konu bütünlüğünü kaybediyor. Konunun uzun zamanlı olması öğrencinin konsantrasyonunu alt üst ediyor. Bu sırada "Siz bunun için ne yaptınız ki?" diyebilrsiniz.
Biz bir konuyu küçük modüllere ayırdık. Sizin küçük küçük parçalarla bütüne ulaşmanızı sağladık. Bu arada benzersiz bir anlatıma karşılaşacaksınız.

SORU ÇÖZÜM VİDEOLARI
"Sadece konu anlatımınla olmazki. Konu anlatımı içinde ne kadar soru tipi görebiliriz?" diyeceksiniz. Biz bunu da düşündük. Her modülden sonra o modülü ilgilendiren (bu kısma lütfen dikkat ediniz! Konudan sonra değil her modülden sonra.) soru çözüm videoları ekledik. Hatta soru tarzlarına daha iyi hakim olun diye bu soruları kolay, orta ve zor olmak üzere üç kategoriye ayırdık. Kolay sorulardan başlayıp zor videolara kadar çok öğreneceğiniz bilgi olacak.

ÖSYM SORU ÇÖZÜMLERİ
"Hocam aklıma gelmişken soruları dinledikten ya da konuyu bitirdikten sonra çıkmış soruları çözmeli miyim?" diye soracaksınız. Biz bunu da düşündük.
Bazı modüllerde modülü ilgilendiren ÖSYM tarafından sorulmuş soruların çözüm videolarını da ekledik. Bu arada sınav yaklaşırken herkes ÖSYM sorularını çözecek ama siz bu işi önceden bitirmiş olacaksınız. Bitti mi? Hayır. ÖSYM çözümleri derken sadece ÖSS ve YGS sorularını çözmedik. ÖSYM nin yaptığı tüm sınavlardaki  (ÖYS, LYS, KPSS, DGS, LES, ALES, JANU vs.) soruları çözdük. Evet biraz abartmış olabiliriz ama ÖSYM farklı sınavlarda sorduğu soruları başka senelerde diğer bir 
sınavda soruyor. Haberin olsun.

MİNİ TEST
"Tamam hocam buraya kadar gayet iyi ama ben anladım mı anlamadım mı? Pek anlayamadım. :)" diyorsanız. Sizin için faydasının olacağını düşündüğümüz başka bir çalışmamızdan bahsedelim. Mini testler. Nedir mini test? O modülde öğrendiklerini test edebileceğin süreli bir sınav. Bazı modüllerden hemen sonra mini testle karşılaşacaksınız.. Bu sisteme üye olan diğer arkadaşlarınla kendini kıyaslayabileceğin bir test. Bu testlerle hem kendini sınayacak hem rakiplerin ne durumda olduğunu görebileceksin.

ÇÖZÜMLÜ TESTLER
"Hocam bu sisteme üye olduktan sonra konu anlatımlı bir kitaba ihtiyacım olacak mı?" diyorsanız ona da cevabımız var. Konu anlatımlı kitaplar konu ile alakalı fikir edinmek ve çözümlü örnekleri incelemek için vardır. Biz bunu da düşündük. Sisteme tüm modülleri içeren test olarak uygulayabileceğiniz testi bitirdikten sonra çözümlerini bir konu anlatımlı kitapta nasıl inceleyecekseniz o şekilde yazılmış çözümleri bulunan çözümlü testler ekledik.

KONU TESTLERİ
"Tamam konu anlatımlı kitaba ihtiyacım yok anladım. Ama soru bankası almam gerekir mi?" diyeceksiniz. İnanmayacaksınız ama onu da düşündük. Tüm modülleri bitirdikten sonra kendinizi deneyebileceğiniz konu testleri ekledik. Bu testler süreli ve diğer üyelerle durumunuzu kıyaslayabileceğiniz testler.

ÖSYM BİZ OLSAYDIK
Sınav yaklaşmaya başladığında "Acaba bu sene ÖSYM nasıl sorular soracak?" demeye başlayacaksınız. Bunu da düşündük ve ÖSYM biz olsaydık testleri hazırladık. Bu sorular son 5 sene ÖSYM nin tüm sınavları dikkate alınarak hazırlandı. PDF olarak indirip çözebileceğiniz cevaplı testler.

YENİ NESİL SORULAR TESTİ
2018 YKS de öğrencilerimizin karşısına değişik denilebilecek sorular çıkarıldı. Bizim sistemimizde uygulanan deneme sınavlarında ve 2018 YKS den önce Okyanus Yayıncılık'tan çıkan kitabımızda biz böyle sorulacağını öngörmüştük. Bu sene sistemimizde ayrı bir bölüm olarak ekleyip bu soruların sayısını arttırdık. Bu testteki soruları çözmeniz durumunda sınavdaki sorular size yabancı gelmeyecek.

WHATSAPP GRUBU
"Hocam herşey süper. Ama ben önceden de video dersler dinledim. Anlamadığım birşey olunca orada kala kalıyordum. Ya öyle olursa?" diyeceksiniz. 
Bu olmayacaktır ama sizin için üyelerimize özel whatsapp grubundan anlamadığınız veya yapamadığınız bir soruyu sorabileceğiniz whatsapp grubumuzda var.

Bunun ötesinde yapmadığımız sadece sizin yerinize sınava girmek kaldı. Çok üzgünüm bunu yapamayacağız :) Ama siz bu sistemde atlayıp zıplamadan tamamlarsanız bizim sizin yerinize sınava girmemize gerek kalmayacak.

İÇERİK
"Hocam gerçekten herşey eksiksiz ama siz nasıl ders anlatıyorsunuz? Ya bu anlattıklarınız sistemde yok ve bizi kandırıyor olabilirsiniz." diyorsanız. Hemen tövbe edin. Çünkü sizin için ücretsiz bir konu açtık. Konulardan "BASAMAK KAVRAMI" herkese açık. İsterseniz sistemi bu konudan inceleyip bir fikir elde edebilirsiniz.

Hala üye olmadınız mı? Sormak istediğiniz sorularınız için bizimle lütfen İletişime geçin.
Hepinize gönül dolusu başarılar.

Konular

Öğrenci hiç sevmez. Bizimle tanışıncaya kadar!

Ersen Örenler

Bu kadar soru tipi olur mu? Merak etme hepsini ekledik.

Ersen Örenler

"Bu kadarda çözümlü örnek olur mu?" diyeceksiniz. Hadi çalışma zamanı.

Ersen Örenler

Korsan yolumuzla kuralsız binom öğrenmeye ne dersin?

Ersen Örenler

LYS nin temeli YGS nin babası bir konu. Çok ama çok önemli.

Ersen Örenler

Çok ama çok kural var. Tane tane anlattık. Hadi çalışma zamanı.

Ersen Örenler

Çok fazla öğrenmen gereken bilgi var. Yatırımlık bir konu.

Ersen Örenler

Diskriminantı tarihe gömmeye ne dersin? Hadi o zaman!

Ersen Örenler
 

Developed by Uzay Ordu @ All Rights Reserved by Matematik Böyle Fullenir